MBA ویژه معماران حضوری-آنلاین

MBA ویژه معماران حضوری-آنلاین

مدت: 260 ساعت

تعداد جلسات: 65 جلسه

شرح و سرفصل ها

اولین مدرسه کسب و کار معماران با هدف توانمندسازی افراد فعال و علاقه­ مند به کسب ­و کار معماری و شهرسازی توسط مرکز معماری ایران تأسیس شده است. مدرسه کسب و کار یا دوره‌ های MBA از 15 سال پیش در ایران به صورت دوره‌ های کاربردی آزاد و مستقل از فضای آکادمیک تعریف شده است. این رشته هم اکنون دوران بلوغ و شکوفایی خود را سپری می‌ کند، که شاخه‌ های تخصصی آن در حوزه‌ های مختلف در حال توسعه است. مرکز معماری ایران اولین بنیان‌ گذار مدرسه کسب و کار معماران و اولین برگزار کننده دوره MBA برای معماری و شهرسازی است.

 1. مدیریت مالی دفاتر
 2. بازاریابی در حرفه معماری
 3. مدیریت منابع انسانی
 4. مدیریت حقوقی در دفاتر معماری
 5. استراتژی و نوآوری مدل کسب و کار
 6. بازاریابی دیجیتال
 7. کار آفرینی
 8. مدیریت پروژه‌
 9. برندینگ در معماری
 10. فرآیند پروژه‌ طراحی
 11. اصول و فنون مذاکره
 12. مدیریت فنی دفاتر معماری

چرا مدرسه کسب و کار معماران؟ چرا A-MBA؟

مدرسه کسب و کار معماران ایران ایده ‌ای برگرفته از شرایط روز حرفه معماری در ایران است. مرکز معماری ایران با سابقه 15 سال آموزش در حوزه معماری، و هفت سال مطالعه بازار کار و بررسی دفاتر معماری موفق ایران توانسته کاستی‌های موجود در بازار کار و فضای آموزش را شناسایی کند. دوره A-MBA مدرسه کسب و کار معماران ایران با مطالعات گسترده در حوزه کسب و کار معماری، با شناسایی نقاط ضعف موجود در سیستم آموزشی و تناقض دوره ‌های آکادمیک با نیاز بازار کار، به آموزش مهارت ­هایی می ‌پردازد که منجر به افزایش بهره­وری، بهبود سبک زندگی حرفه‏ ای و تغییر نگرش ­های فرد نسبت به محیط کسب و کار معماری می شود.

مزایای دوره  A-MBA مدرسه کسب و کار معماران

 1. دریافت گواهی مورد تایید وزارت علوم
 2. برگزاری دوره با محوریت پروژه
 3. حضور اساتید مجرب و به نام  MBA
 4. بازدید از دفاتر موفق و معاشرت با افراد سرشناس در حوزه معماری

مخاطبان

مدرسه کسب و کار معماران ایران با بررسی دقیق شرایط دفاتر معماری، آسیب ‏شناسی حرفه و به‏منظور نزدیک‏ کردن نیاز دفاتر معماری با توانمند ی‏ های نیروی کار جوان، برنامه­ریزی شده است. فارغ‌التحصیلان مدرسه کسب و کار معماران ایران این قابلیت را خواهند داشت تا با فراگیری مجموعه‌ ای از مهارت‌های مدیریتی در رشته معماری، فرصت نقش‏ آفرینی موثر را در حرفه داشته باشند.

 1. افرادی با هدف راه‌ اندازی دفتر معماری و کارآفرینی: کسانی که قصد راه‌ اندازی کسب و کار خود را دارند، در مدرسه کسب و کار معماران با مهارت‌ های لازم برای مدیریت دفتر معماری، نحوه مذاکره، بازاریابی و نهایتاً چالش‌ ها و مشکلات پیش ‌رو آشنا خواهند شد و با نحوه ارائه راه‌ حل مناسب شناخت پیدا خواهند کرد.
 2. شاغل شدن: پیدا کردن شغل مناسب در صورتی امکان‌ پذیر است که چیزی فراتر از خواسته مدیران را داشته باشید. در این صورت دفاتر هستند که به دنبال شما خواهند بود. آگاهی از کاستی ‌ها و ضعف ‌های موجود در بازار می‌ تواند برای شما تبدیل به یک فرصت شود. در مدرسه کسب و کار معماران ایران می ‌آموزید که چگونه فرصت ‌ها را ایجاد کنید.
 3. افزایش سود و توسعه کسب و کار: مهارت‌ هایی که در مدرسه کسب و کار معماران ایران آموخته‌ اید، به شما کمک خواهد کرد تا نقاط ضعف و قوت خود را در بازار کار شناسایی کنید و در راستای بهبود یا توسعه گام بردارید. با امکان‌سنجی پروژه‌ ها علاوه بر افزایش سود، می توانید به عنوان یک معمار وظیفه خود را در برابر جامعه به جا آورید.

پیش نیازها

 1. شرکت در این دوره به مصاحبه احتیاج دارد.
 2. مصاحبه به جهت آشنایی با شما و دغدغه های کاری و حرفه ای شما انجام میگیرد تا مطمئن باشیم که این دوره مناسب شماست.
 3. ارسال فایل رزومه کاری برای مصاحبه ضروری است.

برنامه تحصیلی

 1. با توجه به لیست دروس ارائه شده  MBAدوره‌ ای یک ساله، به مدت 260 ساعت تعریف شده، که شامل 13 درس است، که جزئیات آن در جدول زیر بیان شده است.
 2. دوره A-MBA مدرسه کسب و کار معماران به صورت آنلاین-حضوری پایه­ گذاری شده است. کلاس‌های حضوری در محل مرکز معماری ایران و دوره آنلاین طبق آیین‌نامه ثبت­ نام در دوره‌های آنلاین مرکز معماری ایران برگزار می‌گردد.
 3. پرداخت با اقساط 8 ماهه نیز صورت می گیرد.

برای مشاهده وبینارهای برگزار شده روی لینکهای زیر کلیک کنید :

آدرس اینستاگرام : https://instagram.com/architecture_bs